Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. března 2023 Radek

Příroda je největším zdrojem zdraví

10. 09. 2018 18:43:21
Všechny naše problémy pramení z toho, že nenasloucháme své duši. Stav našeho fyzického těla odpovídá stavu naší psychiky.

Tyto dvě převratné myšlenky nám zanechal jako významný odkaz anglický lékař, bakteriolog a homeopat Dr. Edward Bach. Neúnavně a usilovně bádal, aby nacházel v přírodě léky na všechny negativní emoce. Byl nesmírně pracovitý, obětoval pohodlí, blahobyt a také rodinný život. Jako lékař se intenzivně zabýval vztahem mezi nemocí člověka a jeho duší. Byl přesvědčen, že v přírodě existuje jednoduchý způsob, kterým je možné léčit nemoci. Po několika letech intenzivního bádání se mu podařilo vybrat pro trpící lidi to, co jim může pomoci k uzdravení. V rostlinách a květech objevil Dr.Bach vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše, pocitům a emocím a které správným výběrem a použitím mohou pomoci nastolit v člověku ztracenou harmonii a vyrovnanost. Svou folozofií "zdravá mysl přináší zdravé tělo", ukázal na spojitost mezi mentálním a fyzickým zdravím.

Při práci s klienty nabízím s úspěchem také alternativní psychoterapeutické přístupy, které propojuji s metodami klasickými. K alternativnímu způsobu pomoci patří nesporně i Bachovy květové esence, mí velcí pomocníci.

Říká se, že "Víra tvá tě uzdravila". Něco na tom jistě bude. Každý věříme "tomu svému", máme své osvědčené metody a prostředky, které nám pomohly v případě potíží. Ty následně doporučujeme svým blízkým a známým. Včera na můj článek reagoval čtenář, jehož příspěvku si vážím. Vyjádřil se, že Bachovy květové esence nejsou lékařsky potvrzené. Jeho názor respektuji. Lékařsky možná Bachovy esence nejsou potvrzené, ale já se spíše spoléhám na zpětnou vazbu od svých klientů, kteří esence užívají. Ti jsou pro mě ti nejdůležitější.

Ne vše, co je lékařsky ověřeno, je skutečně ku prospěchu klienta či pacienta. Vřele doporučuji přečíst si knihu "Nežádoucí účinek smrt", kterou napsal bývalý ředitel farmaceutického koncernu Dr. John Virapen. Kniha pravdivě informuje o korupci, podplácení a podvodech. Dr.Virapen velmi dobře znal interní praktiky a postupy, používané ve farmacutických gigantech. Odhalil informace o nežádoucích účincích léků, které měly zůstat utajeny před veřejností.

Přeji všem čtenářům krásné dny, co možná nejvíce strávené v přírodě. Příroda je našim největším zdrojem inspirace, krásy, ale hlavně zdraví!

Autor: Hana Ederová | pondělí 10.9.2018 18:43 | karma článku: 10.52 | přečteno: 284x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 6.52 | Přečteno: 129 | Diskuse

Šárka Razýmová

Ňaderná zbraň

Jsou lékařské obory, kde jsou si pacient a lékař prakticky rovni. Třeba psychiatrie, kde oba ví, že mají pravdu. Mnohem víc je ale těch, v nichž se pacient chytá do poněkud nekomfortních diskriminačních pastí.

21.3.2023 v 12:41 | Karma článku: 21.19 | Přečteno: 1429 | Diskuse

David Vlk

Já chci mír!

Kurňa křeček co sežral papriku za dvacet pět korun. To bude ta asi fialová drahota, nebo jak se tomu říká. Snad půjdu příště taky demonstrovat.

20.3.2023 v 20:05 | Karma článku: 37.59 | Přečteno: 4256 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 3. díl - Praktická ukázka

Tak jsem se dozvěděl, že žádní dezoláti neexistují, případně jsou to prostě lidé s jiným názorem. Nebo že existují, ale je to zcela marginální skupina. Tak jo...pojďme se na ně podívat...

20.3.2023 v 18:00 | Karma článku: 37.46 | Přečteno: 3446 | Diskuse

Václav Kamaryt

Nižší valorizace důchodů – ekonomické důvody

V souvislosti se snížením valorizace důchodů se používá argument. Nižší valorizaci vyžadují ekonomické důvody.

20.3.2023 v 10:30 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 530 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 855

Jmenuji se Hana Ederová, provozuji Poradnu pro bolavou duši

https://poradnaprobolavoudusi.pageride.cz/

Vypadni z pódia, pleskla Avril Lavigne polonahou aktivistku přes prsa

Avril Lavigne pobavila diváky na předávání cen Juno, kanadské obdoby Brit Awards. Ve chvíli, kdy přebírala svou cenu...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...