Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. března 2023 Radek

Když dochází životní energie

9. 09. 2018 14:55:16
V dnešní uspěchané době je běžné, že se mnozí ženeme za výdělkem, doděláváme resty v práci i po pracovní době, nebo se právě honíme za něčím jiným. Tímto způsobem však ztrácíme drahocennou životní energii.

Zapomínáme na péči o své tělo. My sice zapomínáme, ale naše tělo si naštěstí "tu naši péči" pamatuje. A v nejnevhodnější dobu nám to dokáže připomenout. Naše životní energie se navenek projevuje nějakým způsobem. A sice soustředěností, odvahou a hlavně vitalitou. To jsou nedílné součásti našeho úspěšného života.

Můžeme si životní energii zvýšit?

Zvyšování životní energie je nutností. A máme několik možností, jak můžeme svou životní energii vyživovat. Není to nic složitého. Je ale důležité, abychom se naučili být sami k sobě ukáznění. Protože o svou životní energii bychom se měli pravidelně starat.

Energii dobíjejte pestrou stravou

Pro nás je nesmírně důležité to, co jíme. Jídlo totiž významně ovlivňuje úroveň naší energie. Je zapotřebí naučit se jídlo plánovat a trošku u toho přemýšlet. Dejte přednost celozrnnému pečivu, omezte bílý cukr a mléčné výrobky nahraďte zakysanými. Dodávejte svému tělu pravidelně zeleninu a ovoce. Jezte pravidelně a střídmě. Dodržujte pravidlo jíst 5x denně malé porce. Nezapomínejte na důležitost v dodržování pravidelného pitného režimu.

Pomoci může pravidelný pohyb a správné dýchání

Dělejte cokoliv, co je vám blízké, dostupné a příjemné. Hlavně se nevymlouvejte, že nemáte čas na pravidelný pohyb. Kdo chce, vždy může dojít někam pěšky nebo využít chůze do schodů místo výtahu. Vaše tělo vám poděkuje. Při pohybu do vašeho mozku proudí kyslík a hormony. Ty pak způsobí, že po pohybu máte lepší náladu. Nezapomínejte správně a zhluboka dýchat. Dýchání do břicha vás energií přímo nabije.

Životní energii posílíte spánkem

Choďte spát v pravidelnou dobu. Doporučuje se uléhat na lůžko před 22. hodinou. Je známo, že hodina spánku před půlnocí vydá za dvě hodiny spánku po půlnoci.

Dobíjení životní energie je naše volba

My jsme ti, kteří rozhodují o kvalitě našeho života. Rozhodujeme o tom, zda budeme konzumovat pestrou a pravidelnou stravu, zda si den zpříjemníme pohybovou aktivitou a zda ulehneme před 22. hodinou. Pokud máte rádi sami sebe, jistě s těmito doporučeními nebudete mít problém.

Jak mohou pomoci Bachovy květové esence?

Pokud jste se už ocitli ve stavu značného vyčerpání duše i těla, je zapotřebí s tím rozhodně něco dělat a stav nepodceňovat. Může vám pomoci jedna z esencí Dr. Bacha a její název je OLIVA. Patrně jste se dlouhodobě přetěžovali a ztráta životní energie je jen důsledkem dlouhodobého přetěžování, což je vlastně příčina neutěšeného stavu vašeho těla i duše. Při užívání esence OLIVY se vám časem podaří prakticky s každým nádechem dodat tolik potřebnou energii a zájem o život.

Popřemýšlejte proto nad tím, jak budete a hlavně, jak chcete dál žít. Zda vyčerpání těla a duše je vaše cesta. Nebo nastal čas něco změnit? Hodně úspěchů při rozhodování. Je to vcelku jednoduché, ale rozhodnutí je na vás.

Typy, které jsem v dnešním článku doporučila, můžete vnímat jako prevenci, aby vám životní energie došla pouze výjimečně. Neopomeňte ani na duševní hygienu. Činnosti, které vás vyčerpávají, a nemusíte se jim věnovat, vypusťte ze svého života. Vyhýbejte se negativním myšlenkám. Nahrazujte je krásnými a pozitivními. Ty vás dovedou k pozitivním pocitům. Tak ať se daří!

Autor: Hana Ederová | neděle 9.9.2018 14:55 | karma článku: 11.99 | přečteno: 529x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 5.67 | Přečteno: 112 | Diskuse

Šárka Razýmová

Ňaderná zbraň

Jsou lékařské obory, kde jsou si pacient a lékař prakticky rovni. Třeba psychiatrie, kde oba ví, že mají pravdu. Mnohem víc je ale těch, v nichž se pacient chytá do poněkud nekomfortních diskriminačních pastí.

21.3.2023 v 12:41 | Karma článku: 18.25 | Přečteno: 972 | Diskuse

David Vlk

Já chci mír!

Kurňa křeček co sežral papriku za dvacet pět korun. To bude ta asi fialová drahota, nebo jak se tomu říká. Snad půjdu příště taky demonstrovat.

20.3.2023 v 20:05 | Karma článku: 37.20 | Přečteno: 4050 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 3. díl - Praktická ukázka

Tak jsem se dozvěděl, že žádní dezoláti neexistují, případně jsou to prostě lidé s jiným názorem. Nebo že existují, ale je to zcela marginální skupina. Tak jo...pojďme se na ně podívat...

20.3.2023 v 18:00 | Karma článku: 37.25 | Přečteno: 3321 | Diskuse

Václav Kamaryt

Nižší valorizace důchodů – ekonomické důvody

V souvislosti se snížením valorizace důchodů se používá argument. Nižší valorizaci vyžadují ekonomické důvody.

20.3.2023 v 10:30 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 526 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 855

Jmenuji se Hana Ederová, provozuji Poradnu pro bolavou duši

https://poradnaprobolavoudusi.pageride.cz/

Vypadni z pódia, pleskla Avril Lavigne polonahou aktivistku přes prsa

Avril Lavigne pobavila diváky na předávání cen Juno, kanadské obdoby Brit Awards. Ve chvíli, kdy přebírala svou cenu...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...