Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. března 2023 Radek

Chceš se se mnou kamarádit?

22. 01. 2015 13:27:42
Počítač. Dnes naprostá samozřejmost v komunikaci mezi lidmi. Jak pro koho. Kupříkladu moc dlouho jsem se bránila byť jen pohledu na ten pekelný stroj. "Já ho k životu potřebovat nikdy/!/ nebudu," prohlašovala jsem v nedávné minulosti, když mne manžel lákal k pronikání do tajů obávaného komunikačního prostředku. Znáte to, my míníme, ale situace naše předsevzetí mění. Tak to je.

Jednoho dne jsem uznala, že se s takovými myšlenkovými pochody prostě daleko nedostanu. K rozhodnutí položit otázku ohledně kamarádství počítači, mne "donutila" pracovní nabídka úžasné paní šéfredaktorky jednoho webového zpravodajského portálu. Nabídla mi možnost spolupráce a já jsem ráda kývla. A už to bylo!

Nenapadlo mne, jak si zkomlikuju život. Co to budou za nervy! A to doslova. Pochopitelně nejen moje nervy dostaly pořádně zabrat. Můj choť nebyl dalek napadením mozkovou mrtvicí, jejíž příčinu šlo bez problémů najít v naprosté tuposti jeho drahé manželky. Dokázala jsem věci nevídané! Zrušila jsem během snad ani ne sekundy nainstalované věci, smazala jsem články, které jsem si hrdě připravila a napsala. Neuměla jsem používat možnosti jako "uložit". Tím pádem jsem nic nemohla dohledat. Chvílemi až se sadistickými sklony jsem se dívala na počítač a představovala si, jak ho nejen rozmlátím, ale taky pošlapu, poplivu, vyhodím z okna, mrštím ho někomu na hlavu! Sama sebe jsem nepoznávala. Kolik zuřivosti jsem v sobě objevila. Zdálo se mi, že se počítač docela slušně bavil na můj účet. Hajzl jeden!

Tak jsem si řekla: "A dost moje milá, něco je tady špatně. A ať tě ani nenapadne chybu hledat okolo sebe, chyba je v tobě!!" Zabralo. Začala jsem se víc ptát. Naštěstí je koho. Nejen manžel mi byl nápomocen. Rozhodla jsem se ho trošku šetřit. A náhle - vždyť je tu můj úžasný vnouček Adam. No vida. Když Adík dojede, mám napsáno, co potřebuju na počítači dovysvětlit. Sázím taky na to, že desetiletý hošík je majitelem jednoho serveru a s počítačem je víc, než dobrý kamarád. Adík má se mnou svatou trpělivost, za což jsem mu nesmírně vděčná. Taky dcera Petra mi dokáže vytrhnout "pověstný trn z paty." Ta se doma raději moc neukazuje. Ani se nedivím.

V přístupu k počítači došlo u mě přece jen ke změně. Na psacím stole jeden "pekelný stroj" našel své nezastupitelné místo. Denně k němu usedám a snažím se proniknout pozvolna /!!/ do jeho tajů. Už čím dál méně mažu věci, které potřebuju. Taky používám klávesy, které mají v počítači význam.Sprostě mu nenadávám.

Dokonce nešetřím ani pohlazením. Nedávno jsem se chytré mašinky zeptala:"Chceš se se mnou kamarádit?" Odpovědi jsem se sice nedočkala, ale zdálo se mi, jakoby lehce zavrněl. Budu ho muset ještě více probádat.

Autor: Hana Ederová | čtvrtek 22.1.2015 13:27 | karma článku: 7.44 | přečteno: 468x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 121 | Diskuse

Šárka Razýmová

Ňaderná zbraň

Jsou lékařské obory, kde jsou si pacient a lékař prakticky rovni. Třeba psychiatrie, kde oba ví, že mají pravdu. Mnohem víc je ale těch, v nichž se pacient chytá do poněkud nekomfortních diskriminačních pastí.

21.3.2023 v 12:41 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 1175 | Diskuse

David Vlk

Já chci mír!

Kurňa křeček co sežral papriku za dvacet pět korun. To bude ta asi fialová drahota, nebo jak se tomu říká. Snad půjdu příště taky demonstrovat.

20.3.2023 v 20:05 | Karma článku: 37.31 | Přečteno: 4134 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 3. díl - Praktická ukázka

Tak jsem se dozvěděl, že žádní dezoláti neexistují, případně jsou to prostě lidé s jiným názorem. Nebo že existují, ale je to zcela marginální skupina. Tak jo...pojďme se na ně podívat...

20.3.2023 v 18:00 | Karma článku: 37.39 | Přečteno: 3376 | Diskuse

Václav Kamaryt

Nižší valorizace důchodů – ekonomické důvody

V souvislosti se snížením valorizace důchodů se používá argument. Nižší valorizaci vyžadují ekonomické důvody.

20.3.2023 v 10:30 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 527 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 855

Jmenuji se Hana Ederová, provozuji Poradnu pro bolavou duši

https://poradnaprobolavoudusi.pageride.cz/

Vypadni z pódia, pleskla Avril Lavigne polonahou aktivistku přes prsa

Avril Lavigne pobavila diváky na předávání cen Juno, kanadské obdoby Brit Awards. Ve chvíli, kdy přebírala svou cenu...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...