Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. března 2023 Radek

Trpělivost růže přináší

6. 01. 2015 17:39:12
Chovám velkou úctu k lékařům. Mám za co. Zachránili mne před nejhoršími následky zhoubného onemocnění. Ale pozor! Ne všichni lékaři si můj obdiv a úctu zaslouží. V jednom ze svých blogů jsem myslím si "oprávněně" kritizovala pozornost a péči lékařů - ortopedů o mou nohu. Dnes se však stal zázrak a já jsem se dočkala adekvátní péče. A nevadí, že po měsíci a půl.

Noha mne stále bolela, čím dál tím více. I když se oba zmínění ortopedové možná snažili jak uměli, nevím. Jisté bylo to, že léky, masti a obstřiky jaksi nezabíraly. Zmínění ortopedové na mé opakující se stesky nereagovali a pan doktor neúnavně věřil, že mne spasí další obstřik. Já jsem si už připadala jako naprostý simulant. Naštěstí mám velmi dobrou praktickou lékařku, které jsem se svěřila se svými pocity. Sama zhodnotila, že noha není na tom tak, jak by měla být. Dohodla s mou ošetřující onkoložkou další už speciální vyšetření. Začaly jsme scintigrafií. Nález zněl jednoznačně. Hojící se únavová zlomenina. No hurá! Tak co ale dále? Přece nepůjdu zpět k panu ortopédovi, který vytasí svou pověstnou stříkačku s jehlou a mezokainem. Jednou mi to stačilo, nemusím mít všechno. Dnes jsem měla plánovanou kontrolu s výsledky u své ošetřující onkoložky. Bylo třeba vyloučit metastatický proces. Mám ráda, když se mnou lékaři a nejen oni, jednají narovinu. Vnímám sama sebe jako dosti silnou osobnost, která nemá problém ustát i nepříjemné zprávy.

Paní doktorka nebyla dvakrát z nálezů obou ortopedů chytrá. Opírali se o jeden jediný rtg nález, který viděli jako negativní, bez traumatických změn. A scintigrafie hovořila o únavové zlomenině. Paní doktorka vzala běh událostí do svých rukou. Domluvila mi ještě jeden rtg snímek, který provedli lékaři tamní nemocnice. Závěr- patologická zlomenina nohy. Bylo dohodnuto akutní vyšetření ortopedem taktéž tamní nemocnice. Ten nevycházel z údivu. Výsledek? Potrzená patologická zlomenina, noha v sádře, vítamíny, injekce, léky.

Po měsíci a půl docela velkých bolestí v denní i noční době. Chybím v pracovním procesu. Ještě, že mými zaměstnavateli jsou nesmírně laskaví lidé, plní pochopení a trpělivosti. Stejně tak pracovní tým, ti všichni mě podporují. Jsem si vědoma, že ne všude to tak funguje. U jiných zaměstnavatelů bych se mohla setkat také s tím, že bych už časem nemusela chodit. Ono by se vždy dalo něco vymyslet, aby se zbavili pracovníka, který se v zaměstnání neukázal skoro dva měsíce. A ne vlastní vinou.

Proč o tom píši? Proto, že jsem zdravotník. Svou práci se snažím dělat svědomitě a bolí mne, když se někteří mí kolegové chovají ke mě výše uvedeným způsobem. Stydím se za některé z nich. Pokud čte můj blog někdo, kdo "také jaksi pořád neví, na čem je", doporučuji, aby se nedal. Pohlídejte si, aby se vám dostalo adekvátní péče. Trpělivost růže přináší.

Autor: Hana Ederová | úterý 6.1.2015 17:39 | karma článku: 10.08 | přečteno: 532x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 6.52 | Přečteno: 145 | Diskuse

Šárka Razýmová

Ňaderná zbraň

Jsou lékařské obory, kde jsou si pacient a lékař prakticky rovni. Třeba psychiatrie, kde oba ví, že mají pravdu. Mnohem víc je ale těch, v nichž se pacient chytá do poněkud nekomfortních diskriminačních pastí.

21.3.2023 v 12:41 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 1699 | Diskuse

David Vlk

Já chci mír!

Kurňa křeček co sežral papriku za dvacet pět korun. To bude ta asi fialová drahota, nebo jak se tomu říká. Snad půjdu příště taky demonstrovat.

20.3.2023 v 20:05 | Karma článku: 37.76 | Přečteno: 4384 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 3. díl - Praktická ukázka

Tak jsem se dozvěděl, že žádní dezoláti neexistují, případně jsou to prostě lidé s jiným názorem. Nebo že existují, ale je to zcela marginální skupina. Tak jo...pojďme se na ně podívat...

20.3.2023 v 18:00 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 3506 | Diskuse

Václav Kamaryt

Nižší valorizace důchodů – ekonomické důvody

V souvislosti se snížením valorizace důchodů se používá argument. Nižší valorizaci vyžadují ekonomické důvody.

20.3.2023 v 10:30 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 533 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 855

Jmenuji se Hana Ederová, provozuji Poradnu pro bolavou duši

https://poradnaprobolavoudusi.pageride.cz/

Vypadni z pódia, pleskla Avril Lavigne polonahou aktivistku přes prsa

Avril Lavigne pobavila diváky na předávání cen Juno, kanadské obdoby Brit Awards. Ve chvíli, kdy přebírala svou cenu...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...