Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. března 2023 Radek

Díky Ti za Tvou malou dlaň

21. 12. 2014 7:25:12
Je vánoční čas. Dopekla jsem cukroví a pomaličku budeme strojit stromeček. V mém posledním blogu jsem si trošku "postěžovala" na zážitky s mou tvrdohlavou nohou. Noha stále zlobí, ale snad se konečně něco více dovím, jelikož mám v příštím týdnu objednány speciální vyšetření.A protože jsem ženská obrněná trpělivostí a nadějí, věřím, že se "ledy pohnou."

Včera jsem něco málo uklízela a přemýšlela nad tím, jak ten čas běží. Už deset let uběhlo od chvíle, kdy jsem se dověděla, že jsem onemocněla zhoubným nádorem a pokud jsem chtěla žít/a já jsem moc chtěla/, bylo třeba se intenzivně léčit. Tak směle do toho! Operace, chemoterapie, ozářky. Po operaci jsem ležela jak placka na posteli a přemýšlela, co dál. Jak to zvládnu, co můj manžel, co obě dcerky, i když už dospělé. Odpoledne dorazil na "kompotové setkání" manžel a starší dcerka. Té se už rýsovalo těhotenské bříško. Napadlo mne, zda toho malého tvorečka budu mít šanci vidět. A tehdy se dostavil skutečně zvláštní pocit, který byl doprovázen tímto zněním:" To víš, že si toho špuntíka užiješ. Nic ale nedostaneš zadarmo, musíš bojovat. Protože to miminko je ta naděje, to je to světlo na konci tunelu." Bylo to zvláštní, já si to poselství prostě pamatuji do dnešního dne. A tak jsem zabrala, co to dalo. Možná je mezi laskavými čtenáři někdo, kdo prošel takovým onemocněním. Takže jistě víme, o čem je řeč. Únava, ani jeden vlas, neustále v kontaktu s obětavými lékaři a sestřičkami, podpora rodiny. Musíte se však spoléhat sami na sebe, protože i když je kolem vás spousta lidí, kteří vás podporují a věří, s tou rakovinou jste jen vy sami ve velmi úzkém vztahu. Jdete spát, je s vámi, vstáváte, je s vámi. Je vaší součástí.

Čas běžel a za několik měsíců se narodil překrásný kluk, kterému dala maminka jméno Adam. A věta, která mi zazněla v uších na nemocniční posteli se začala plnit do posledního slova. Nádherný čas, který jsme mohli společně trávit, protože dcerka, jako svobodná maminka, bydlela s námi. Miminko dá pořádně zabrat, ale pro mne to byl doslova motor. To byla panečku terapie. Kde se hrabou psychologické rozhovory a psychoterapie. Tento malý hošík byl psychoterapeut na svém místě a měl úžasné výsledky. A já, jeho babička mu mám co vracet.

Teď ještě spí. Dívala jsem se na skype, je nepřítomen. Není jak jeho "babka" /jak mne důvěrně celá léta oslovuje/. Tak brzy on s okolním světem nekomunikuje. Na skype má hlášku:" Miluju Kláru! Je prostě dokonalá!" Ach jo, ten čas tak rychle běží. Ale všechno je tak, jak má být. Adíku, děkuji Ti za Tvou malou dlaň.

Mějte se mí laskaví čtenáři hezky a přeji všem pokojné svátky.

Autor: Hana Ederová | neděle 21.12.2014 7:25 | karma článku: 10.29 | přečteno: 313x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 6.52 | Přečteno: 139 | Diskuse

Šárka Razýmová

Ňaderná zbraň

Jsou lékařské obory, kde jsou si pacient a lékař prakticky rovni. Třeba psychiatrie, kde oba ví, že mají pravdu. Mnohem víc je ale těch, v nichž se pacient chytá do poněkud nekomfortních diskriminačních pastí.

21.3.2023 v 12:41 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 1566 | Diskuse

David Vlk

Já chci mír!

Kurňa křeček co sežral papriku za dvacet pět korun. To bude ta asi fialová drahota, nebo jak se tomu říká. Snad půjdu příště taky demonstrovat.

20.3.2023 v 20:05 | Karma článku: 37.69 | Přečteno: 4329 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 3. díl - Praktická ukázka

Tak jsem se dozvěděl, že žádní dezoláti neexistují, případně jsou to prostě lidé s jiným názorem. Nebo že existují, ale je to zcela marginální skupina. Tak jo...pojďme se na ně podívat...

20.3.2023 v 18:00 | Karma článku: 37.63 | Přečteno: 3477 | Diskuse

Václav Kamaryt

Nižší valorizace důchodů – ekonomické důvody

V souvislosti se snížením valorizace důchodů se používá argument. Nižší valorizaci vyžadují ekonomické důvody.

20.3.2023 v 10:30 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 531 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 855

Jmenuji se Hana Ederová, provozuji Poradnu pro bolavou duši

https://poradnaprobolavoudusi.pageride.cz/

Vypadni z pódia, pleskla Avril Lavigne polonahou aktivistku přes prsa

Avril Lavigne pobavila diváky na předávání cen Juno, kanadské obdoby Brit Awards. Ve chvíli, kdy přebírala svou cenu...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...